O kin-ballu

Kin-ball je míčový sport, který se typicky hraje v tělocvičně, ale dá se hrát i venku. Hraje je ho současně 12 hráčů rozdělených do 3 týmů – ano, 3 týmy hrají zároveň na jednom hřišti. Hraje se rukama i nohama s míčem o průměru více než 1 metr, takže na první pohled připomíná velký gymnastický míč. Velikost míče jde vidět v naší upoutávce:

Fotky s kin-ballem najdete v galerii z akcí.

Mrkněte na dvouminutové video od Českého svazu kin-ballu:

Co je na kin-ballu unikátní?

  • Kin-ball podporuje týmovou spolupráci. Všichni se musí zapojit, hra nemůže některé hráče vynechávat, ani jeden hráč nemůže utáhnout celý tým.
  • Kin-ball procvičuje celé tělo. Hlavou musíte dávat pozor a vymýšlet taktiku, zbytek těla pak běhá, zpracovává míče a odpaluje je. Dostane se na jemnou i hrubou motoriku.
  • Kin-ball má jednoduchá pravidla. K hraní toho nepotřebujete moc vědět. Pro základní hru stačí znát pár základních principů hry, další pravidla lze přidávat až postupně (nebo taky vůbec).

Není vás dost? Nohej-kin-ball

Klasický kin-ball se dá hrát na tréninkové úrovni asi od 8 hráčů. Pokud je vás méně, můžete vyzkoušet nohej-kin-ball. Dva týmy o 2 nebo 3 hráčích hrají nohejbal, ale s kin-ballovým míčem.

Zaujal tě kin-ball?